/10

Deli ve Dahi izle

Türkçe Dublaj izle Türkçe Altyazılı izle

Dahi ve şöhret sahibi olan Profesör James Murray, 19. yüzyılda daha önce yapılmamış bir proje üzerinde uğraşmaktadır. Amacı 10.000 kelimeden fazla kelimeyi, İngilizce Sözlüğünde derlemektir. Sözlüğün ilk baskısı için kelimeleri derlemek için büyük bir çaba sarf etmektedir. Ancak tam da bu sıralar bir posta alır. Posta, bir akıl hastanesine kapatılan Dr. William Minor gelmiştir ve derlenmiş 10.000'den fazla kelime ve anlamları vardır. Bu olay James'da büyük bir şaşkınlık ve hayranlık uyandırmıştır. James ve William arasında farklı bir bağ oluşacaktır. filmizle720p.net keyifli seyirler diler.

Oyuncular

  1. Güneş Dili dedi ki:


    REDHOUSE sözlüğü Shakespeare’in eserlerinden sonra İngilizce’yi derleyip toparlayarak bir dünya dili haline getiren (İngilizler ve İngilizce konuşanlar için) ikinci büyük dil devrimidir. Bize göre de sözcük çalmanın daniskasıdır. ABD’deki deli doktor Amerikan kızılderililerinin kullandığı binlerce sözcüğü anagramla İngilizce’ye aktararak tarihteki en büyük dil suçlarından birini işlemiştir. Böylece İngiltere’de bilinmeyen ve kullanılmayan binlerce sözcük bu şekilde REDHOUSE’a girmiştir. Tüm dünyadaki İngilizce konuşan ülkeler de (ABD, Kanada, Avustralya, İngiliz sömürgeleri, vb.) bundan nasibini almıştır.
    Bugünkü İngilizce’yi okuyup tercüme ederken bunları göz önünde tutarak anımsamakta büyük yarar vardır.

the pursuit of happyness izle
The Pursuit of Happyness izle (2006)

/10

Ekonomik ve sosyal açıdan kötü günler geçiren bir pazarlamacı olan Chris, sahip olduğunu her şeyi kaybetmiştir. Hayatını kazanmak için verdiği mücadelede çuvallayan Chris, küçük oğlunun velayetini almasıyla birlikte hayata olan bakış açısı değişecektir. Oğlunun geleceği için elinden gelen tüm mücadeleyi veren Chris, dram ve acı dolu bir hayatın mahkumu olur. filmizle720p.net keyifli seyirler diler.

the usual suspects izle
The Usual Suspects izle (1995)

/10

Keyser kod adlı acımasız bir katil, kanlı bir tekne cinayeti düzenleyerek 27 insanı öldürmüş ve 91 milyon dolar değerinde bir vurgun yaparak kayıplara karışmıştır. Olaydan sonra hayatta kalan tek görgü tanığıyla beraber harekete geçen polis, beş olağan şüphelinin arasında gerçek suçlunun kim olduğunu öğrenmeye çalışacaktır. Bu sırlar, yalanlar ve korku dolu soruşturma hiç kolay olmayacaktır. filmizle720p.net keyifli seyirler diler.

beyaz bant izle
Beyaz Bant izle (2009)

/10

1900'lü yılların başlarında Almanya'nın kuzey bölgesindeki küçük bir köyde, ufak bir kaza sonucunda köy doktoru ölmüştür. Bu kazanın sorumlularını bulmak ve cezalandırmak için köyde halkı arasında bir arayış başlar. Ancak bu arayış, köy halkı arasında iç çatışmalara sebep olur. Aileler arasında ve aileler içinde yaşanan bu anlaşmazlık, tüm köyde garip olaylar ve kaosa sebep olur. filmizle720p.net keyifli seyirler diler.